Kde se učím já?

Provádění na cestě k duši je rozmanitá práce. Každý člověk potřebuje pro tuto cestu něco jiného. Proto se snažím opírat o co nejkvalitnější zdroje.

Z čeho a od koho se učím.
Kde čerpám sílu, energii a inspiraci?

Dodnes na mě asi nejvíc působí antická filosofie a klasická literatura. Mám však blízko i k současným autorům. V posledních letech mě v oblasti rozjímání nad lidskou duší nejvíc upoutali:

I.D.Yalom, Julien Barnes, Joseph Campbell, Bill Plotkin, James Hillman, Thomas Moore, Stanislav Grof a Gabor Maté. Také hodně čtu o bylinách, přírodě a lidském těle. 

Na mém blogu teď připravuji anotace ke všemu, co ve světě knih miluji a ctím. 

Moje největší živé múzy

Kromě literatury a filosofie, se ponoru do lidské duše věnuji velmi intenzivně i prakticky. 
Na mé cestě mě prováděli a dodnes provází tito vyjímeční lidé.

SoulAdventure

U skupiny průvodců SoulAdventure jsem absolvovala několik saharských poutí, workshopů, program Sebevědomá žena a osobní učení u Terezy Černohorské. Práce s nimi položila pevné základy pro tu mojí. Dodnes se zde učím být dospělou ženou, která naplno žije svůj život se všemi jeho krásami i strastmi.

Každý průvodce zde, je velmi nevšední osobností a dohromady dokáží uchopit téměř cokoli. To všechno s nevídanou jemností, ale v hloubce, která vám (po)může od základů změnit vše, co změnit potřebujete.

Univerzita Hvězdy

Univerzita Hvězdy mě provedla mým nejhorším obdobím temna, které jsem poprvé v životě musela odkroutit za střízliva. Po protialkoholní léčbě mi terapie zde ohromě pomohla znovu postavit můj rozbitý život na stabilní nohy, napravit pošramocené vztahy a znovu získat důvěru v to, že mě v budoucnosti čeká ještě mnoho radostí a úspěchů.

Dodnes se zde učím mnoho o alternativních způsobech uzdravování lidského těla i duše a sama pro léčení svých neduhů neznám lepšího místa. 

Branické sanatorium
Moniky Plocové

Branické sanatorium Moniky Plocové mi zachránilo život. Nastoupila jsem do léčby v jednom ze svých nejhorších životních a zdravotních nadirů. Naučila jsem se zde konečně naplno přijmout fakt, že moje duše i tělo jsou v naprostých troskách a můžu to všechno zase spravit jenom já. A na to, abych to spravit dokázala, budu potřebovat abstinovat. Abstinenci dodnes vnímám jako prostředek, nikoli cíl pro své bytí. A byť v ní nejsem 100 procentně striktní, držím se jí jako velmi dobré přítelkyně.

Nora Vlášková

Nora Vlášková byla prvním člověkem, se kterým jsem se odvážila vypravit do svého nitra. A pevně mě držela, abych tento vstup do hlubin vůbec ustála. Naučila mě se z problémů nehroutit, ale naopak, pořádně se do nich opřít a řešit je.

Odkázala mě také na rozsáhlou špičkovou literaturu, z níž se dodnes inspiruji při své práci i v osobním životě. Je to jedna z nejmoudřejších žen jaké osobně znám a nesmírně ráda na naše sezení vzpomínám.

Rodina, přátelé a klienti

Rodina, přátelé, kolegové a klienti jsou nedílnou součástí mého životního učení. Člověk je sociální bytostí a ve vztazích se mu zdrcadlí jeho vlastní vnitřní svět. Pokud nás někdo něčím do běla irituje, pravděpodobně to bude nějaká naše potlačená nebo stínová vlastnost. A naopak, pokud někoho zbožňujeme, je to naše zlatá projekce a ukazuje nám naše, zatím, nerozvinuté kvality.

Vztahové míchání sil a energií je magickým koktejlem pro rozvoj každé duše. Někdy mám pocit, že duše si v daný okamžik dokáže přitáhnout přesně takového člověka, jakého na svoje vzkvétání právě potřebuje. A byť se to u některých náročných vztahů může zdát absurdní, každý vztah nás někam posune a něco nás naučí.

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá