Konzultace a individuálky

Každé životní selhání nebo drama lze přetvořit ve velký dar. I v té největší bouři v sobě můžeme najít stabilní a klidné místo.

Závislost je problém jako každý jiný a vždy má své řešení

V individuální práci s klienty vycházím z širokého spektra literatury, ale také ze svojí zkušenosti se závislostí. Brutálně mě ovládala 5 dlouhých let, ale díky kombinaci terapií, vnitřní síly, štěstí a možná i několika zárakům, se mi ji nakonec podařilo porazit. Díky tomu jsem dnes plně přesvědčená, že každý problém má své řešení. A ráda teď tato řešení pomáhám lidem nacházet v jakékoliv oblasti duševního zdraví.

Všechny životní zkoušky se projevují v nějaké formě extrémního stavu. Ten nás v jeden moment může začít ovládat tak, že ztratíme jakoukoliv naději na cestu zpět. A cesta zpět opravdu není. Existuje jen cesta dál a učení se, jak s „tím“ nejdřív normálně a posléze i plodně a šťastně žít. Život s „tím“ už nikdy nebude jako život před „tím“ a je to tak v pořádku. 

Elena Shubik

Jak jsem to měla

Prošla jsem zdrcujícími léty závislosti na alkoholu, lécích a kokainu. Vím hodně o závislosti na cigaretách, hraní, sexu, pornu, jídle, sportu, knihách, komunikaci, obrazovkách či vztazích. 

Vnitřní nesvoboda se u mě projevovala i v jiných oblastech života. Od nenaplňující práce až po neschopnost ovládat některé své vlastnosti či rozvíjet svoje kvality.

Jak to mám teď

Velice výjimečně piju zanedbatelné množství alkoholu a ojediněle experimentuji s různými (i návykovými) substancemi za účelem terapeutickým nebo jen tak ze zvědavosti, či pro radost.

V mobilu a jídle jedu standardně jako většina populace (někdy víc, někdy míň). Postupně jsem objevila mnoho jiných přirozených dopaminových zdrojů, ale i ty radši vědomě držím na uzdě.

To vše mi ukazuje, že závislost je obrovská, ale ZVLÁDNUTELNÁ vášeň. A lze život s ní i po všem tom martyriu plodně a šťastně žít. A dokonce z něj i čerpat sílu a inspiraci.

Tančím směrem k ideálu vnitřní svobody

Pracuji se závislostí jako s vnitřním živlem, který LZE zkrotit. A nejenom to, lze ho používat na tvoření, růst a mnoho jiných užitečných činností. Nejdu cestou askeze, a nejen proto, že by to v naší kultuře byla velká výzva. Tančím směrem k ideálu vnitřní svobody, který je nedosažitelný, právě proto, že je to ideál. Ale je to pro mě dobrý směr. 

Pokud se tento směr líbí i vám, ráda s vámi váš tanec prokonzultuji, procvičím nebo poradím, co funguje při zvládání životních zkoušek mně.

Ceník konzultací

Mám zkušenost, že dobrá konzultace potřebuje alespoň hodinu a půl, ideálně dvě. 

Ráda se s vámi spojím online nebo potkám v centru Prahy, v Salonu BeLovely, Na Příkopě 17, v krásné prosvětlené místnosti. Také můžeme vyrazit na procházku do parku či lesa. 

Online konzultace

Hodina a půl: 2.000 Kč

Dvě hodiny: 2.500 Kč

Cena osobní konzultace

Hodina a půl: 2.000 Kč

Dvě hodiny: 2.500 Kč

Spokojeni s Elen

Další služby

Kromě delších poutí, poskytuji také kratší individuální konzultace. Hodně zde využívám soji zkušenost se závislostí. Naučila mě, že všechno životní utrpení lze zmírnit nebo přetvořit ve velký dar. 

Miluji zkoumání souvislostí mezi lidskou duší, tělem a myslí. Proto se intenzivně věnuji také tělesné péči. Hluboce uvolňující a ozdravná masáž nás může spojit nejen s naším tělem, ale i s naší duší. 

S Elen v lese

Pokaždé, když v životě něco hledáme, vydáváme se na cestu. Naše duše jednoho dne také začne volat po podobném putování. 

V přírodě je hlas naší duše mnohem lépe slyšet a cítit. Proto s klienty vyrážím na jedno či vícedenní poutě, kde tomuto hlasu nasloucháme, zkoumáme ho a pracujeme s ním. 

Poutě jsou určeny pro všechny, kdo touží poznávat, podívat se do hloubky svého nitra, posvítit si na důležitá životní témata nebo si jen tak v přírodě vydechnout a podívat se na svůj život z nového úhlu.

S Elen v těle

K dotyku s duší mě kromě literatury, poezie, přírody a vlastního volání, přivedl také dotyk s tělem. 

Když jsem se před rokem a půl začala profesionálně věnovat masírování, byla jsem ohromená z toho, jak úzce je naše tělo propojené s naší myslí a duší. 

Ve zkoumání a osvětlování těchto souvislostí spatřuji hluboký smysl. 

Objednat konzultaci

Mám zkušenost, že dobrá konzultace potřebuje alespoň hodinu a půl, ideálně dvě. 

Ráda se s vámi spojím online nebo potkám v centru Prahy, v Salonu BeLovely, Na Příkopě 17, v krásné prosvětlené místnosti. Také můžeme vyrazit na procházku do parku či lesa.