Úvahy, fejetony a jiná psaní

Pokud byste se chtěli podívat do mé hlavy, tak mnohé z ní najdete zde, na mém blogu. Píšu o všem nad čím přemýšlím, vážně i s nadsázkou. Budu ráda za jakoukoliv konstruktivní zpětnou vazbu. Díky!

Psaní jako životní láska i terapie

Čtení i psaní miluji odmalička. Když mi ve školním časopise vyšla moje první úvaha na téma „Láska“, tak jsem se dmula hrdostí jako nikdy předtím. Psaní vnímám také jako úžasný terapeutický nástroj. Všechny, co ho milují chci tímto pozvat do říše svých, ale zejména jejich pocitů a myšlenek.

#7 Blízkost jako zdroj

Uplynuvší víkend mě přinutil přemýšlet nad mezilidskou blízkostí. Nad tím jak nesmírně je pro mě zdrojující. Nad tím, že duše na duši a srdce na srdce dokáží opravdu divy i s bolavým tělem či velkou únavou. A vůbec – blízkost je jeden z nejvyživujícejších a nejhodnotnějších stavů jaké člověk, dle mého skromného pozorování, může zažívat.

Celý článek »

Smrt a Život

Původně jsem chtěla tento víkend psát jen o smrti – mám to normálně v kalendáři – velký červený obdélník s názvem SMRT. Ale včera a zejména předevčírem mi zas bylo přáno zažít tak silné spojení se Životem, že ho z této úvahy nakonec nemohu vynechat. Asi to tak má být. Život a Smrt jsou nerozluční sourozenci a často jeden druhého podmiňují.

Celý článek »

Život jako sen

Dnes vám chci přiblížit jak se sny pracuji na lesních poutích nebo v průběhu svých konzultací. Technik práce se sny je celá škála, zmíním jich jenom pár – zejména těch, na které nepotřebujete průvodce.

Když pak usoudíte, že ho nakonec přece jen potřebujete, můžete mi samozřejmě zavolat. Ale určitě pište i pokud budete mít jen nějaké otázky.

To jak ráda pracuji se sny, vám osvětlím na příkladu svého dnešního snu.

Celý článek »

#6 Střed jako zdroj

Moje prababička Mariška vždycky říkala: “Když je Ti smutno, jdi na pole.” Neměla tím asi na mysli to, že mě tam ze spleenu vyléčí můj údiv nad tím, že mladé kukuřičky vypadají jako panenky s barevnými vlasy a vůbec, že všechno, co roste, kvete a rodí na mě zapůsobí mocnými kouzly… Myslela asi spíš fyzickou práci, u které na všechno zlé zapomenu. Ale nakonec co já vím, jak to myslela? Možná i ona milovala zázrak života, který se na poli a v zahradě dá tak slastně obdivovat.

Celý článek »

Slzy

“Dvě srdce, dvě samoty” se jmenovala první kniha. Ty další už nevím, protože jsem hned po první stránce upadla do naprostého transu a z očí se mi začal valit nezastavitelný proud slz. Padaly ze mě jako hustý jarní déšť z chmurného, ale krásného nebe. Měla jsem pocit jako by se do mě převtělil všechen mužsko-ženský smutek světa. A já najednou cítila nejen dvě srdce a dvě samoty, ale všechna srdce a všechny samoty, co na této planetě jsou a co zde kdy vůbec byly.

Celý článek »

#5 Modlitba jako zdroj

Modlitba mě provází od raného dětství. Baví mě sledovat jak se časem vyvíjí a mění. Jedno však zůstává – pořád je pro mě jedním z největších duševních zdrojů. Moc si přeji, aby na vaší cestě životem byla oporou i vám. Nenabízím návod, jenom vhled do toho jak k ní přistupuji já. A budu moc vděčná, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti s tímto kouzelným pramenem.

Celý článek »
No more posts to show

Chci dostávat emaily od Elen

O všem novém, co dělá nebo chystá